Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to el_GR translation catalogue (244 entries)

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old post URL to the new post URL.
el_GR: %1$s δημιούργηθηκε μία %2$s ανακατεύθυνση %3$s από την παλαιά URL διεύθυνση προς τη νέα.

en: %1$s created a %2$sredirect%3$s from the old term URL to the new term URL.
el_GR: %1$s δημιούργηθηκε μία %2$s ανακατεύθυνση %3$s από την παλαιά URL διεύθυνση προς τη νέα.

en: %1$s description
el_GR: %1$s περιγραφή

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
el_GR: Το %1$s ανίχνευσε ότι διαγράψατε μια ανάρτηση. Μπορείτε είτε: %2$s Δεν γνωρίζετε τι να κάνετε? %3$sΔιαβάστε αυτή την ανάρτηση %4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
el_GR: Το %1$s ανίχνευσε ότι διαγράψατε έναν όρο. Μπορείτε είτε: %2$s Εάν δε γνωρίζετε τι να κάνετε %3$sΔιαβάστε αυτή την ανάρτηση %4$s..

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
el_GR: Το %1$s ανίχνευσε ότι μετακινήσατε μια ανάρτηση (%5$s) στον κάδο απορριμμάτων. Μπορείτε είτε: %2$s Δεν γνωρίζετε τι να κάνετε? %3$sΔιαβάστε αυτή την ανάρτηση %4$s.

en: %1$s detected that you restored a post (%4$s) from the trash, for which a redirect was created. %2$sClick here to remove the redirect%3$s
el_GR: Το %1$s ανίχνευσε ότι επαναφέρατε μια ανάρτηση (%4$s) από τον κάδο απορριμμάτων για τον οποίο δημιουργήθηκε μια ανακατεύθυνση. %2$sΚάντε κλικ εδώ για να καταργήσετε την ανακατεύθυνση%3$s

en: %1$s editor
el_GR: %1$s συντάκτης

en: %1$s image
el_GR: %1$s εικόνα

en: %1$s preview
el_GR: %1$s προεπισκόπηση

en: %1$s title
el_GR: %1$s τίτλος

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
el_GR: Θα γίνει ανακατεύθυνση του %1$s στο %2$s. Ίσως είναι προτιμότερο να δημιουργήσετε μια άμεση ανακατεύθυνση στο %2$s.

en: %1$sClick here%2$s to index your links, so we can identify orphaned %3$s. %4$s
el_GR: %1$sΚάντε κλικ εδώ%2$s για να προσθέσετε τους συνδέσμους σας στο ευρετήριο. Έτσι μπορούμε να προσδιορίσουμε τα ορφανά αντικείμενα %3$s. %4$s

en: %1$sLearn more about orphaned content%2$s.
el_GR: %1$sΜάθετε περισσότερα σχετικά με το ορφανό περιεχόμενο%2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
el_GR: Το %s μπορεί να δημιουργήσει αρχεία ανακατεύθυνσης τα οποία μπορούν να συμπεριληφθούν στις ρυθμίσεις του διακομιστή (σέρβερ) του ιστότοπού σας. Αν το επιλέξετε, οι ανακατευθύνσεις PHP θα απενεργοποιηθούν. Επιλέξτε αυτήν την ρύθμιση μόνο αν γνωρίζετε τι κάνετε!

en: %s internal linking
el_GR: %s εσωτερική σύνδεση

en: %s just created a redirect from the old URL to the new URL.
el_GR: %s μόλις δημιουργήθηκε μια ανακατεύθυνση από την παλιά διεύθυνση URL στη νέα διεύθυνση URL.

en: 'Orphaned content' refers to %1$s that have no inbound links, consider adding links towards these %1$s. %2$s
el_GR: 'Ορφανό περιεχόμενο' αναφέρεται σε %1$s που δεν έχουν εισερχόμενους συνδέσμους, σκεφτείτε να προσθέσετε συνδέσμους προς αυτά τα %1$s. %2$s

en: (no title)
el_GR: (χωρίς τίτλο)

en: 301 Moved Permanently
el_GR: 301 Μετακινήθηκε μόνιμα

en: 302 Found
el_GR: 302 Βρέθηκε

en: 307 Temporary Redirect
el_GR: 307 Προσωρινή ανακατεύθυνση

en: 410 Content Deleted
el_GR: 410 Το περιεχόμενο διαγράφηκε

en: 410 Redirect created from %1$s!
el_GR: 410 Ανακατεύθυνση δημιουργήθηκε από το %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
el_GR: 451 Μη διαθέσιμο για νομικούς λόγους

en: Add Redirect
el_GR: Προσθήκη Ανακατεύθυνσης

en: Add custom fields to page analysis
el_GR: Προσθέστε προσαρμοσμένα πεδία στην ανάλυση της σελίδας

en: Add new prominent word
el_GR: Προσθέστε νέα σημαντική λέξη

en: Add or remove prominent words
el_GR: Προσθέστε ή αφαιρέστε σημαντικές λέξεις

en: Add related keyphrase
el_GR: Προσθέστε τη σχετική φράση κλειδί

en: All prominent words
el_GR: Όλες οι σημαντικές λέξεις

en: All redirect types
el_GR: Όλοι οι τύποι ανακατεύθυνσης

en: All redirects have been imported successfully. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the imported redirects.
el_GR: Όλες οι ανακατευθύνσεις έχουν εισαχθεί με επιτυχία. Μεταβείτε στην επισκόπηση %1$sανακατευθύνσεων%2$s για να δείτε τις εισαγόμενες ανακατευθύνσεις.

en: Analysis results
el_GR: Αποτελέσματα ανάλυσης

en: Analyze your content
el_GR: Αναλύστε το περιεχόμενό σας

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε Apache, θα πρέπει να προσθέσετε την ακόλουθη προσθήκη στο αρχείο διαχείρισης httpd του ιστότοπου:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
el_GR: Εάν χρησιμοποιείτε Nginx, θα πρέπει να προσθέσετε την ακόλουθη προσθήκη στο αρχείο διαχείρισης του Nginx:

en: Ask your SEO Manager or Site Administrator to count links in all texts, so we can identify orphaned %1$s. %2$s
el_GR: Ζητήστε από τον Διαχειριστή να μετρήσει τους συνδέσμους σε όλα τα κείμενα έτσι ώστε να εντοπίσουμε τα ορφανά αντικείμενα %1$s. %2$s

en: By
el_GR: Με

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
el_GR: Από προεπιλογή, γράφουμε τις ανακατευθύνσεις στο %s αρχείο σας, ελέγξτε, εάν θέλετε οι ανακατευθύνσεις να εγγραφούν σε ένα ξεχωριστό αρχείο. Επιλέξτε αυτή την επιλογή, μόνο αν ξέρετε τι κάνετε!

en: CSV import failed: No file selected.
el_GR: Η εισαγωγή CSV απέτυχε: Δεν έχει επιλεγεί αρχείο.

en: CSV import failed: the provided file could not be parsed using a CSV parser.
el_GR: Η εισαγωγή του CSV απέτυχε: το παρεχόμενο αρχείο δεν μπόρεσε να αναλυθεί χρησιμοποιώντας έναν αναλυτή CSV.

en: CSV import failed: the provided file is larger than %1$s.
el_GR: Η εισαγωγή CSV απέτυχε: το παρεχόμενο αρχείο είναι μεγαλύτερο από %1$s.

en: CSV import failed: the provided file is not a CSV file.
el_GR: Η εισαγωγή CSV απέτυχε: το παρεχόμενο αρχείο δεν είναι αρχείο CSV.

en: Calculation completed.
el_GR: Ο υπολογισμός ολοκληρώθηκε.

en: Calculation in progress...
el_GR: Υπολογισμός σε εξέλιξη ...

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Choose a CSV file from your computer:
el_GR: Επιλέξτε ένα αρχείο CSV από τον υπολογιστή σας:

en: Choose from the most used
el_GR: Επιλέξτε από τα πιο χρησιμοποιημένα

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Create Redirect
el_GR: Δημιουργία Ανακατεύθυνσης

en: Create redirect
el_GR: Δημιουργία ανακατεύθυνσης

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit %1$s preview
el_GR: Επεξεργασία %1$s προεπισκόπηση

en: Edit prominent word
el_GR: Επεξεργασία σημαντικής λέξης

en: Edit redirect
el_GR: Επεξεργασία ανακατεύθυνσης

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enter a related keyphrase to calculate the SEO score
el_GR: Εισαγάγετε μια σχετική φράση-κλειδί για να υπολογίσετε την βαθμολογία SEO

en: Enter redirects to import
el_GR: Εισαγάγετε ανακατευθύνσεις για εισαγωγή

en: Error while saving this redirect
el_GR: Σφάλμα κατά την αποθήκευση της ανακατεύθυνσης

en: Error: a redirect for this URL already exists
el_GR: Σφάλμα: Υπάρχει ήδη ανακατεύθυνση για αυτήν τη URL διεύθυνση

en: Everything is already indexed. There is no need to recalculate anything.
el_GR: Όλα τα περιεχόμενα βρίσκονται στο ευρετήριο. Δεν υπάρχει λόγος να το υποβάλετε ξανά.

en: Export SEO title
el_GR: Εξαγωγή του τίτλου SEO

en: Export URL
el_GR: Εξαγωγή διεύθυνσης URL

en: Export keyphrase scores
el_GR: Εξαγωγή των αποτελεσμάτων των φράσεων-κλειδιών

en: Export keyphrases
el_GR: Εξαγωγή φράσεων-κλειδιών

en: Export keyphrases to a CSV file
el_GR: Εξαγωγή των φράσεων-κλειδιών σε ένα αρχείο CSV

en: Export meta description
el_GR: Εξαγωγή της meta περιγραφής

en: Export readability score
el_GR: Εξάγετε την βαθμολογία αναγνωσιμότητας

en: Export redirects
el_GR: Εξαγωγή ανακατευθύνσεων

en: Export redirects to a CSV file
el_GR: Εξαγωγή των ανακατευθύνσεων σε αρχείο CSV

en: Export title
el_GR: Εξαγωγή τίτλου

en: Exporting data can take a long time when there are many posts, pages, public custom post types or terms.
el_GR: Η εξαγωγή δεδομένων μπορεί να διαρκέσει αρκετά ειδικά όταν υπάρχουν πολλές αναρτήσεις, σελίδες, δημόσιοι προσαρμοσμένοι τύποι δημοσιεύσεων ή όροι.

en: Filter
el_GR: Φίλτρο

en: Filter by redirect type
el_GR: Φίλτρο ανά τύπο ανακατεύθυνσης

en: Format
el_GR: Μορφή

en: Generate a separate redirect file
el_GR: Δημιουργία ξεχωριστού αρχείου ανακατεύθυνσης

en: Generate internal linking suggestions
el_GR: Δημιουργήστε υποδείξεις για εσωτερικές συνδέσεις

en: Generating suggestions for %1$s...
el_GR: Δημιουργία υποδείξεων για το %1$s...

en: Good job! You've optimized your internal linking suggestions. These suggestions will now appear alongside your content when you are writing or editing a post.
el_GR: Εύγε! Έχετε βελτιστοποιήσει τις εσωτερικές σας συνδέσεις. Αυτές οι προτάσεις θα εμφανίζονται τώρα δίπλα στο περιεχόμενό σας όταν γράφετε ή επεξεργάζεστε μια ανάρτηση.

en: Help on choosing the perfect keyphrase
el_GR: Βοήθεια για την επιλογή της τέλειας φράσης κλειδί

en: Help on keyphrase synonyms
el_GR: Βοήθεια για τα συνώνυμα των φράσεων κλειδιών

en: If you need a list of all public posts, terms and related keyphrases, you can generate a CSV file using the %s button below.
el_GR: Εάν χρειάζεστε μια λίστα με όλες τις δημόσιες αναρτήσεις, τους όρους και τις σχετικές φράσεις κλειδιά, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα αρχείο CSV χρησιμοποιώντας το παρακάτω κουμπί %s.

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
el_GR: Αν χρειάζεται να έχετε μια λίστα με όλες τις ανακατευθύνσεις, μπορείτε να δημιουργήσετε ένα αρχείο CSV χρησιμοποιώντας το παρακάτω κουμπί.

en: Import .htaccess
el_GR: Εισάγετε .htaccess

en: Import CSV file
el_GR: Εισαγωγή αρχείου CSV

en: Import from a CSV file
el_GR: Εισαγωγή από αρχείο CSV

en: Import from other redirect plugins
el_GR: Εισαγωγή από άλλα πρόσθετα ανακατεύθυνσης

en: Import from:
el_GR: Εισαγωγή από:

en: Import redirects
el_GR: Εισαγωγή ανακατευθύνσεων

en: Import redirects from %s
el_GR: Εισαγωγή ανακατευθύνσεων από %s

en: Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirect. | Imported %1$s/%2$s redirects successfully. Go to the %3$sredirects overview%4$s to see the imported redirects.
el_GR[0]: Η παρεχόμενη εισαγωγή %1$s/%2$s ανακατευθύνει με επιτυχία. Μεταβείτε στην επισκόπηση %3$sανακατευθύνσεων%4$s για να δείτε την εισαγόμενη ανακατεύθυνση.
el_GR[1]: Οι παρεχόμενες εισαγωγές %1$s/%2$s ανακατευθύνουν με επιτυχία. Μεταβείτε στην επισκόπηση %3$sανακατευθύνσεων%4$s για να δείτε τις εισαγόμενες ανακατεύθυνσεις.

en: In this beta, we introduce a stale cornerstone content filter. You can find it %1$son the page overview%2$s. This functionality is also available for other content types.
el_GR: Σε αυτή την δοκιμαστική έκδοση, εισάγουμε ένα φίλτρο περιεχομένου ακρογωνιαίου λίθου. Μπορείτε να το βρείτε %1$s στην επισκόπηση σελίδας%2$s. Αυτή η λειτουργία είναι επίσης διαθέσιμη και για άλλους τύπους περιεχομένου.

en: In this beta, we introduce a stale cornerstone content filter. You can find it %1$son the post overview%2$s. This functionality is also available for other content types.
el_GR: Σε αυτή την δοκιμαστική έκδοση, εισάγουμε ένα φίλτρο περιεχομένου ακρογωνιαίου λίθου. Μπορείτε να το βρείτε %1$s στην επισκόπηση σελίδας%2$s. Αυτή η λειτουργία είναι επίσης διαθέσιμη και για άλλους τύπους περιεχομένου.

en: In this beta, we introduce a stale cornerstone content filter. You can find it on content type overviews.
el_GR: Σε αυτή την δοκιμαστική έκδοση, εισάγουμε ένα φίλτρο περιεχομένου ακρογωνιαίου λίθου. Μπορείτε να το βρείτε στις επισκοπήσεις τύπου περιεχομένου.

en: Insights
el_GR: Insights (πληροφορίες)

en: Internal linking
el_GR: Εσωτερική σύνδεση

en: Internal linking suggestions
el_GR: Προτάσεις εσωτερικών συνδέσεων

en: Item %1$s of %2$s analyzed.
el_GR: Το στοιχείο %1$s του %2$s έχει αναλυθεί.

en: Keyphrase
el_GR: φράση-κλειδί

en: Limit result set to items that are unindexed.
el_GR: Το όριο αποτελέσματος έχει οριστεί σε στοιχεία που δεν έχουν εισαχθεί.

en: Link suggestions
el_GR: Προτάσεις συνδέσμων

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
el_GR: Κάντε την προβολή μιας κεφαλίδας με διαγραφή περιεχομένου 410

en: Mark as fixed:
el_GR: Να σημειωθεί ως διορθωμένο:

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
el_GR: Σημειώστε αυτό το ζήτημα ως λήξαν %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
el_GR: Τροποποιήστε την περιγραφή σας %1$s τροποποιώντας την εδώ

en: New URL
el_GR: Νέα Διεύθυνση URL

en: New URL:
el_GR: Νέα διεύθυνση URL:

en: New URL: {{link}}%s{{/link}}
el_GR: Νέα διεύθυνση URL: {{link}}%s{{/link}}

en: New prominent word
el_GR: Νέα σημαντική λέξη

en: New type can't be empty.
el_GR: Ο νέος τύπος δεν μπορεί να είναι κενός.

en: No prominent words
el_GR: Δεν υπάρχουν σημαντικές λέξεις

en: No redirects have been imported. Probably they already exist as a redirect. Go to the %1$sredirects overview%2$s to see the existing redirects.
el_GR: Δεν έχουν πραγματοποιηθεί ανακατευθύνσεις. Πιθανώς υπάρχουν ήδη ως ανακατεύθυνση. Μεταβείτε στην επισκόπηση %1$sανακατευθύνσεων%2$s για να δείτε τις υπάρχουσες ανακατευθύνσεις.

en: Not Found
el_GR: Δεν βρέθηκε

en: Not all the required fields are filled.
el_GR: Δεν έχουν συμπηρωθεί όλα τα υποχρεωτικά πεδία.

en: OK
el_GR: ΟΚ

en: Old URL
el_GR: Παλιά Διεύθυνση URL

en: Old URL:
el_GR: Παλαιό URL:

en: Old URL: {{link}}%s{{/link}}
el_GR: Παλιά διεύθυνση URL: {{link}}%s{{/link}}

en: Origin
el_GR: Προέλευση

en: Orphaned content
el_GR: Ορφανό περιεχόμενο

en: Plain redirects
el_GR: Απλές ανακατευθύνσεις

en: Please enter the new URL for %s
el_GR: Παρακαλούμε, πληκτρολογήστε την νέα διεύθυνση URL για %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
el_GR: Σημειώστε ότι η πρώτη σειρά σε αυτό το αρχείο είναι μια κεφαλίδα (header). Αυτή η γραμμή θα πρέπει να αγνοείται κατά την ανάλυση ή εισαγωγή των δεδομένων από την εξαγωγή.

en: Please note:
el_GR: Σας παρακαλούμε λάβετε υπόψιν σας:

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
el_GR: Καταχωρίστε μια %1$s περιγραφή τροποποιώντας το παρακάτω απόσπασμα.

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
el_GR: Καταχωρίστε έναν %1$s τίτλο τροποποιώντας το παρακάτω απόσπασμα.

en: Please select an image by clicking here
el_GR: Επιλέξτε μια εικόνα πατώντας εδώ

en: Popular prominent words
el_GR: Δημοφιλής σημαντικές λέξεις

en: Prominent words
el_GR: Σημαντικές λέξεις

en: Prominent words list
el_GR: Λίστα σημαντικών λέξεων

en: Prominent words list navigation
el_GR: Πλοήγηση λίστας Σημαντικών λέξεων

en: Read more about %1$swhy you should always keep your cornerstone content up-to-date%2$s.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με το %1$s γιατί πρέπει πάντα να διατηρείτε τον ακρογωνιαίο λίθο σας ενημερωμένο%2$s.

en: Read more about how internal linking can improve your site structure.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο η εσωτερική σύνδεση μπορεί να βελτιώσει τη δομή του ιστότοπού σας.

en: Read more about how the insights can help you improve your content.
el_GR: Διαβάστε περισσότερα σχετικά με τον τρόπο με τον οποίο τα insights θα σας βοηθήσουν να βελτιώσετε το περιεχόμενό σας.

en: Redirect added.
el_GR: Η ανακατεύθυνση προστέθηκε.

en: Redirect created
el_GR: Δημιουργήθηκε η ανακατεύθυνση

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
el_GR: Η ανακατεύθυνση δημιουργήθηκε από %1$s έως %2$s!

en: Redirect deleted.
el_GR: Η ανακατεύθυνση ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ.

en: Redirect import failed: no redirects found.
el_GR: Αποτυχία εισαγωγής ανακατεύθυνσης. Δεν βρέθηκαν ανακατευθύνσεις.

en: Redirect import failed: the Redirection plugin is not installed or activated.
el_GR: Η εισαγωγή της ανακατεύθυνσης απέτυχε. Το πρόσθετο ανακατεύθυνσης δεν εγκαταστάθηκε ή δεν είναι ενεργοποιημένο.

en: Redirect import failed: the selected redirect plugin is not installed or activated.
el_GR: Η εισαγωγή ανακατεύθυνσης απέτυχε: το επιλεγμένο πρόσθετο ανακατεύθυνσης δεν έχει εγκατασταθεί ή ενεργοποιηθεί.

en: Redirect import failed: we can't recognize this type of import.
el_GR: Η εισαγωγή ανακατεύθυνσης απέτυχε: δεν μπορούμε να αναγνωρίσουμε αυτόν τον τύπο εισαγωγής.

en: Redirect it to another URL
el_GR: Δημιουργήστε ανακατεύθυνση σε άλλη URL διεύθυνση

en: Redirect method
el_GR: Μέθοδος ανακατεύθυνσης

en: Redirect not deleted.
el_GR: Η ανακατεύθυνση δεν διαγράφηκε.

en: Redirect this broken URL and fix the error
el_GR: Ανακατευθύνετε αυτό το "σπασμένο" URL και διορθώστε το σφάλμα

en: Redirect updated.
el_GR: Η ανακατεύθυνση ενημερώθηκε.

en: Redirection
el_GR: Ανακατεύθυνση

en: Redirects
el_GR: Ανακατευθύνσης

en: Redirects per page
el_GR: Ανακατευθύνσεις ανά σελίδα

en: Redirects settings
el_GR: Επιλογές Ανακατευθύνσεων

en: Regex Redirects
el_GR: Ανακατευθύνσεις Regex

en: Regular Expression
el_GR: Κανονική Έκφραση

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
el_GR: Οι ανακατευθύνσεις "κανονικής έκφρασης" (regex) είναι εξαιρετικά ισχυρές. Θα πρέπει να τις χρησιμοποιήσετε μόνο αν γνωρίζετε. %1$sΔιαβάστε περισσότερα σχετικά με τις ανακατευθύνσεις τύπου regex στη Γνωσιακή μας Βάση%2$s.

en: Regular Expression redirects
el_GR: Κανονικές εκφράσεις Ανακατευθύνσεις

en: Related keyphrase
el_GR: Σχετική φράση-κλειδί

en: Remove image
el_GR: ΑΦΑΙΡΕΣΗ εικόνας

en: Safe Redirect Manager
el_GR: Διαχειριστής ασφαλούς ανακατεύθυνσης

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save Changes
el_GR: Αποθήκευση Αλλαγών

en: Save anyway
el_GR: Αποθήκευση οπωσδήποτε

en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Search prominent words
el_GR: Αναζήτηση σημαντικών λέξεων

en: Select this redirect
el_GR: Επιλέξτε αυτήν την ανακατεύθυνση

en: Separate prominent words with commas
el_GR: Ξεχωρίστε  σημαντικές λέξεις με κόμματα

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Show information about Facebook description
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με την περιγραφή στο Facebook

en: Show information about Facebook image
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με την εικόνα στο Facebook

en: Show information about Facebook title
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τον τίτλο στο Facebook

en: Show information about Twitter description
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με την περιγραφή στο Twitter

en: Show information about Twitter image
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με την εικόνα στο Twitter

en: Show information about Twitter title
el_GR: Εμφάνιση πληροφοριών σχετικά με τον τίτλο στο Twitter

en: Simple 301 Redirects
el_GR: Απλή 301 Ανακατεύθυνση

en: Something went wrong when deleting this redirect.
el_GR: Υπήρξε πρόβλημα κατά τη διαγραφή αυτής της ανακατεύθυνσης.

en: Stale cornerstone content
el_GR: Παλαιό περιεχόμενο ακρογωνιαίου λίθου

en: Stale cornerstone content refers to cornerstone content that hasn’t been updated in the last 6 months. Make sure to keep these %1$s up-to-date. %2$sLearn more about cornerstone content%3$s.
el_GR: Παλαιό περιεχόμενο ακρογωνιαίου λίθου αναφέρεται στο περιεχόμενο που δεν έχει ενημερωθεί τους τελευταίους 6 μήνες. Βεβαιωθείτε ότι έχετε διατηρήσει αυτά τα στοιχεία %1$s ενημερωμένα. %2$sΜάθετε περισσότερα σχετικά με το περιεχόμενο του ακρογωνιαίου λίθου%3$s.

en: Stop analyzing
el_GR: Τερματισμός ανάλυσης

en: Synonyms
el_GR: Συνώνυμα

en: Synonyms:
el_GR: Συνώνυμα:

en: Target
el_GR: Στόχος

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
el_GR: Σημαντικές λέξεις

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
el_GR: Σημαντική λέξη

en: Team Yoast
el_GR: Η ομάδα του Yoast

en: The Insights section in our metabox shows you useful data about your content, like what words you use most often.
el_GR: Η ενότητα Insights στο metabox δείχνει χρήσιμα δεδομένα για το περιεχόμενό σας, όπως ποιες λέξεις χρησιμοποιείτε πιο συχνά.

en: The Regular Expression field can't be empty.
el_GR: Το πεδίο κανονικών εκφράσεων δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
el_GR: Η URL διεύθυνση στην οποία κάνετε ανακατεύθυνση φαίνεται να επιστρέφει μια κατάσταση %1$s. Ελέγξτε χειροκίνητα, πριν από την αποθήκευση, αν η διεύθυνση μπορεί να εμφανιστεί σωστά.

en: The URL you entered could not be resolved.
el_GR: Η URL διεύθυνση που δώσατε δεν μπόρεσε να βρεθεί.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
el_GR: Η URL διεύθυνση που καταχωρίσατε επέστρεψε έναν HTTP κωδικό διαφορετικό από τα 200(ΟΚ). Ο ληφθείς κώδικας HTTP είναι %1$s.

en: The first row in this file is the header row. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
el_GR: Η πρώτη σειρά σε αυτό το αρχείο είναι η γραμμή κεφαλίδας. Αυτή η γραμμή θα πρέπει να αγνοείται κατά την ανάλυση ή εισαγωγή των δεδομένων από την εξαγωγή.

en: The first true all-in-one SEO solution for WordPress, including on-page content analysis, XML sitemaps and much more.
el_GR: Η πρώτη πραγματική λύση all-in-one για το SEO του WordPress, συμπεριλαμβανομένης της ανάλυσης περιεχομένου στην ιστοσελίδα, των χάρτες ιστοτόπου XML και πολλά άλλα.

en: The given image url cannot be loaded
el_GR: Το παρεχόμενο url της εικόνας δεν μπορεί να φορτωθεί

en: The image you selected is too small for %1$s
el_GR: Η εικόνα που επιλέξατε είναι πολύ μικρή για %1$s

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
el_GR: Οι προτάσεις συνδέσμου metabox περιέχουν μια λίστα αναρτήσεων στο ιστολόγιό σας με παρόμοιο περιεχόμενο που μπορεί κάλιστα να υπάρξει σύνδεση μεταξύ τους.

en: The new URL field can't be empty.
el_GR: Το πεδίο της νέας διεύθυνσης URL δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The old URL already exists as a redirect.
el_GR: Η παλιά URL διεύθυνση υπάρχει ήδη ως ανακατεύθυνση.

en: The old URL field can't be empty.
el_GR: Το πεδίο της παλιάς διεύθυνσης URL δεν μπορεί να είναι κενό.

en: The old URL for your redirect is not relative. Only the new URL is allowed to be absolute. Make sure to provide a relative old URL.
el_GR: Η παλιά διεύθυνση URL για την ανακατεύθυνση δεν είναι σωστή. Μόνο η νέα διεύθυνση URL επιτρέπεται να είναι απόλυτη. Βεβαιωθείτε ότι έχετε δώσει μια σχετική παλιά διεύθυνση URL.

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
el_GR: Ο τύπος ανακατεύθυνσης είναι ο κώδικας απόκρισης HTTP που αποστέλλεται στο πρόγραμμα περιήγησης λέγοντας του τον τύπο της ανακατεύθυνσης που προβάλλεται. %1$sΜάθετε περισσότερα σχετικά με τους τύπους ανακατεύθυνσης%2$s.

en: The redirect was added successfully.
el_GR: Η ανακατεύθυνση προστέθηκε με επιτυχία.

en: The redirect was deleted successfully.
el_GR: Η ανακατεύθυνση ΔΙΑΓΡΑΦΗΚΕ με επιτυχία.

en: The redirect was updated successfully.
el_GR: Η ανακατεύθυνση ενημερώθηκε με επιτυχία.

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
el_GR: Η ανακατεύθυνση που προσπαθείτε να αποθηκεύσετε θα δημιουργήσει ένα βρόχο ανακατεύθυνσης (loop). Αυτό σημαίνει ότι πιθανώς να υπάρχει ήδη μια ανακατεύθυνση η οποία δείχνει την αρχική προέλευση της ανακατεύθυνσης που προσπαθείτε να αποθηκεύσετε

en: The terms saved successfully for the given post.
el_GR: Οι όροι αποθηκεύτηκαν με επιτυχία για τη συγκεκριμένη ανάρτηση.

en: There is no post found for the given post id.
el_GR: Δεν βρέθηκε καμία ανάρτηση για το συγκεκριμένο id μηνύματος.

en: This is an example title - edit by clicking here
el_GR: Αυτό είναι ένα παράδειγμα τίτλου - επεξεργαστείτε κάνοντας κλικ εδώ

en: Type
el_GR: Τύπος

en: URL
el_GR: Διεύθυνση URL

en: Undo
el_GR: Αναίρεση

en: Unknown error. Failed to create redirect.
el_GR: Παρουσιάστηκε κάποιο άγνωστο σφάλμα. Η ανακατεύθυνση δεν δημιουργήθηκε,

en: Unknown error. Failed to update redirect.
el_GR: Παρουσιάστηκε κάποιο άγνωστο σφάλμα. Η ανακατεύθυνση δεν ενημερώθηκε.

en: Update Redirect
el_GR: Ενημέρωση Ανακατεύθυνσης

en: Update prominent word
el_GR: Ενημέρωση σημαντικής λέξης

en: Upload image
el_GR: Μεταφόρτωση εικόνας

en: Use other image
el_GR: Χρήση άλλης εικόνας

en: View prominent word
el_GR: Προβολή σημαντικής λέξης

en: Want to use our internal linking tool? Analyze all the published posts, pages and custom post types to generate internal linking suggestions.
el_GR: Θέλετε να χρησιμοποιήσετε το εσωτερικό εργαλείο σύνδεσης; Αναλύστε όλες τις δημοσιευμένες αναρτήσεις, σελίδες και προσαρμοσμένους τύπους δημοσιεύσεων για να δημιουργήσετε υποδείξεις για εσωτερικές συνδέσεις

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
el_GR: Δεν μπορούμε να ανιχνεύσουμε μια εικόνα στην ανάρτησή σας που είναι αρκετά μεγάλη έτσι ώστε να εμφανίζεται στο Facebook. Σας συμβουλεύουμε να επιλέξετε μια εικόνα %1$s που να ταιριάζει με το συνιστώμενο μέγεθος.

en: We're unable to create the directory %s
el_GR: Δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε τον κατάλογο %s

en: We're unable to save the redirect file to %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αποθήκευση του αρχείου ανακατεύθυνσης στο %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
el_GR: Δεν είμαστε σε θέση να αποθηκεύσουμε τις ανακατευθύνσεις στο %s αρχείο σας. Παρακαλούμε, κάντε εγγράψιμο το αρχείο.

en: We're unable to write data to the file %s
el_GR: Δεν είναι δυνατή η εγγραφή δεδομένων στο αρχείο %s

en: We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards this %3$s. | We've detected %1$s%2$d 'orphaned' %3$s%4$s (no inbound links). Consider adding links towards these %3$s.
el_GR[0]: Εντοπίσαμε %1$s%2$d 'ορφανά' %3$s%4$s (δεν υπάρχουν εισερχόμενες συνδέσεις). Εξετάστε την προσθήκη συνδέσμων προς αυτό το %3$s.
el_GR[1]: Εντοπίσαμε %1$s%2$d 'ορφανά' %3$s%4$s (δεν υπάρχουν εισερχόμενες συνδέσεις). Εξετάστε την προσθήκη συνδέσμων προς αυτά %3$s.

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
el_GR: Δηλώστε ανακατευθύνεις για το αρχείο %1$s. Βεβαιωθείτε πως το αρχείο %1$s είναι εγγράψιμο.

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
el_GR: Είστε ήδη σε επεξεργασία μιας ανακατεύθυνσης, παρακαλώ ολοκληρώστε την

en: You are attempting to redirect to the same URL as the origin. Please choose a different URL to redirect to.
el_GR: Προσπαθείτε να κάνετε ανακατεύθυνση στην ίδια με την προέλευση URL διεύθυνση. Επιλέξτε διαφορετική URL διεύθυνση για την σωστή ανακατεύθυνση.

en: You can add or remove columns to be included in the export using the checkboxes below.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε ή να αφαιρέσετε στήλες που θα συμπεριληφθούν στην εξαγωγή, χρησιμοποιώντας τα παρακάτω πλαίσια ελέγχου.

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
el_GR: Μπορείτε να αντιγράψετε τα περιεχόμενα οποιουδήποτε %1$s αρχείου εδώ και θα εισαχθούν οι ανακατευθύνσεις στο %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
el_GR: Δεν μπορείτε να ανακατευθύνεται μια διεύθυνση URL στον εαυτό της.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
el_GR: Δεν χρειάζεται να δημιουργήσετε μια ανακατεύθυνση για τη διεύθυνση URL %1$s επειδή υπάρχει ήδη. Αν αυτό είναι σωστό, μπορείτε να επισημάνετε αυτό το ζήτημα ως λήξαν. Εάν όχι, μεταβείτε στη σελίδα ανακατευθύνσεων και αλλάξτε την ανακατεύθυνση.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
el_GR: Δεν χρειάζεται να δημιουργήσετε μια ανακατεύθυνση για τη διεύθυνση URL %1$s διότι υπάρχει ήδη ανακατεύθυνση. Η υπάρχουσα ανακατεύθυνση δείχνει στο %2$s. Αν αυτό είναι σωστό, μπορείτε να επισημάνετε αυτό το ζήτημα ως λήξαν. Εάν όχι, μεταβείτε στη σελίδα ανακατευθύνσεων και αλλάξτε τη URL διεύθυνση προορισμού.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
el_GR: Έχετε μη αποθηκευμένες ανακατευθύνσεις, είστε σίγουροι πως θέλετε να εγκαταλείψετε την διαδικασία?

en: You haven’t activated your %s subscription yet! This means you are {{bold}}missing out on features you paid for{{/bold}}, so {{link}}activate your subscription now{{/link}}!
el_GR: Δεν έχετε ενεργοποιήσει τη συνδρομή σας %s! Αυτό σημαίνει ότι λείπουν{{bold}} χαρακτηριστικά στις λειτουργίες που έχετε επιλέξει {{/bold}}, οπότε {{link}} ενεργοποιήστε τη συνδρομή σας τώρα {{/link}}!

en: You need to analyze your posts and/or pages in order to receive the best %1$slink suggestions%2$s.
    
    					%3$sAnalyze the content%4$s to generate the missing link suggestions.
el_GR: Θα πρέπει να αναλύσετε τις αναρτήσεις και/ή τις σελίδες σας, για να λάβετε τις καλύτερες υποδείξεις συνδέσεων %1$s %2$s.
    
    					%3$sΑναλύστε το περιεχόμενο %4$s για να δημιουργήσετε τις προτεινόμενες συνδέσεις που λείπουν από το σύνδεσμο.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
el_GR: Ανακατευθύνετε σε έναν στόχο που επιστρέφει κωδικό HTTP 301 (έχει μετακινηθεί μόνιμα). Βεβαιωθείτε ότι ο στόχος που έχετε ορίσει είναι άμεσα προσβάσιμος.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
el_GR: Στην ανακατεύθυνση λείπει ο υποκατάλογος όπου είναι εγκατεστημένο το WordPress. Αυτό θα έχει ως αποτέλεσμα μια ανακατεύθυνση που δεν θα λειτουργήσει σωστά. Βεβαιωθείτε ότι η ανακατεύθυνση ξεκινάει με %1$s

en: keyphrase
el_GR: φράση-κλειδί

en: keyphrase score
el_GR: βαθμολογία φράσης-κλειδί

en: meta description
el_GR: meta περιγραφή

[ctx: noun]
en: Type
el_GR: Πληκτρολογήστε

en: readability score
el_GR: βαθμολογία αναγνωσιμότητας

en: seo title
el_GR: τίτλος seo

en: title
el_GR: τίτλος
